دانشمندان زمان مرگ خورشید را مشخص کردند

دانشمندان زمان مرگ خورشید را مشخص کردند

پس از مرگ خورشید ، چه اتفاقی برای منظومه ما در آینده رخ خواهد داد؟

به گزارش سرویس وبگردی خبرگزاری صدا و سیما ، دانشمندان گمان می‌کنند که دریافته اند چه زمانی خورشید می‌میرد و همه را با خود می‌برد. البته، ما واقعاً نباید نگران باشیم، زیرا این ستاره در حال سوختن هنوز بسیار جوان است؛ بدین ترتیب همه چیز برای ما خوب به نظر می‌رسد.

ولی در میلیارد‌ها سال آینده، زمانی که مدت هاست ما فراموش شده ایم، نسل بشر بهتر است سیاره جدیدی پیدا کند تا آنرا خانه خود بداند.زمان مرگ خورشید کارشناسان معتقدند از عمر خورشید، حدود ۵ میلیارد سال باقی مانده است. در آن مرحله، آن‌ها پیش بینی می‌کنند که هسته هیدروژنی که آنرا حفظ می‌کند به پایان خود خواهد رسید. این مشکلی جدی برای زمین و هر سیاره دیگری که به این گلوله آتشین بزرگ در منظومه شمسی متکی است، به همراه خواهد داشت. هنگامی که این اتفاق بیفتد، خورشید اساساً مانند یک سیاره قرمز خواهد بود و دیگر قادر به ایجاد گرما نیست.عطارد و زهره نخستین سیاراتی هستند که به پایان وحشتناکی برخورد می‌کنند و پس از اینکه لایه‌های بیرونی خورشید ناپایدار و منبسط شده، بلعیده می‌شوند.

در همین حال، زمین با باد‌های بد خورشیدی مواج شد. منصفانه است که بگوییم، این یک تصویر زیبا نیست، ولی در واقع در حال حاضر خیلی هم با بشریت مرتبط نیست.

منبع خبر : iribnews.ir